Main menu

Pages

Pazarlama Kampanyaları için E-posta Listeleri Oluşturma

 Pazarlama Kampanyaları için E-posta Listeleri Oluşturma

Pazarlama Kampanyaları için E-posta Listeleri Oluşturma


İş çabanızı teşvik etmek için biraz İnternet pazarlaması yapmayı planlıyorsanız, e-posta pazarlamasını İnternet pazarlama kampanyanızın en az bir katmanı olarak ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. Birçok işletme sahibi e-posta pazarlamasından çekiniyor, çünkü tüm e-posta pazarlama kampanyalarının tamamen spam olduğuna inanıyorlar. Ancak, bu doğru değildir ve bu tür bir pazarlamaya katılmamak, işletmenizin büyük bir iş kaybına neden olabilir. İşletmeniz, potansiyel müşterilere e-posta yoluyla hitap etmeyerek, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere ulaşmak için e-posta pazarlama kampanyalarını kullanan rakiplere büyük bir iş kaybedebilir. Ancak, bir e-posta pazarlama kampanyasının ilk adımı bir e-posta dağıtım listesi oluşturmak olmalıdır. Bu makalede, bunu yapmak için bazı popüler seçenekler tartışılacaktır ve okuyucunun e-posta pazarlaması söz konusu olduğunda neyin kabul edilebilir ve ne olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmalıdır.  


İşletmenizi tanıtmak için e-posta pazarlamasını kullanmaya başlamaya karar verdikten sonra, büyük olasılıkla bir e-posta dağıtım listesi derleme ikilemiyle karşı karşıyasınız. Bu, esasen reklam ve tanıtım materyallerinizi e-postayla göndereceğiniz e-posta adreslerinin bir listesidir. E-posta adreslerinin listesini almanın yaygın bir yolu, distribütörlerden bir liste satın almaktır. Ancak, bu yöntem hiç etkili değildir ve bunu önermiyoruz. Liste üyelerinin ürünlerinize veya hizmetlerinize ilgi gösterip duymayacağını bilmenin bir yolu yoksa, e-posta listesi satın alma sorunu. Bu çok önemlidir, çünkü e-posta pazarlamanızla büyük bir kitleye ulaşmak isterken, bu kitlenin genel hedef kitlenizin bir üyesi olmasını da istersiniz. 


Bir e-posta listesi satın alırken, e-posta iletilerinizi ilgilenebilecek bazı kullanıcılara gönderiyor olabilirsiniz, ancak bu büyük ölçüde tesadüfidir ve ileti istenmediği için iyi karşılanmıyor olabilir. İnternet kullanıcıları, e-postaları açmadan veya okumadan spam olduğuna inandıkları materyalleri silmek için çok hızlıdır. Aslında bazı İnternet servis sağlayıcıları, iletilerinizin spam olduğu kabul edilirse e-postalarınızı otomatik olarak silecek spam filtreleri içerir. Bu filtreler, spam olup olmadığını ve spam'i yoklamada oldukça usta olup olmadığını belirlemek için iletinin konu başlığı ve içeriği üzerinde karmaşık algoritmalar çalıştırır. Bu nedenle, alıcıların çoğu mesajı okumaz veya almazsa, e-posta pazarlama çabanızın tamamen boşa harcanması riskiyle karşı karşıyasınız.   


E-posta pazarlama kampanyanız için bir e-posta dağıtım listesi oluşturmanın çok daha iyi bir yolu, mevcut müşterilerden ve ilgilenen potansiyel müşterilerden, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında ek bilgi ve periyodik güncellemelerin yanı sıra ilgilerini çekebilecek diğer bilgileri almak için web sitenize kaydolmalarını istemektir. Bu, mevcut müşterilerin yanı sıra ürünlerinize ve hizmetlerinize gerçek bir ilgi duyan ve bu ürün ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen potansiyel müşterilerden gelen e-posta adreslerinden oluşan bir veritabanı sağlar.   


İlgilenen müşterilerin veya potansiyel müşterilerin bir listesine sahip olduktan sonra e-posta gönderebilir veya e-posta listenizin üyelerine dağıtılmak üzere e-bülten oluşturabilirsiniz. Bu belgeler, çok sayıda değerli bilginin yanı sıra ürün ve hizmetleriniz için yumuşak bir satış sahası içermelidir. Bu bilgiler okuyucular tarafından değerlenecek ve onları ürün ve hizmetlerinizi denemeye ikna etmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, web sitenize ve okuyucularınızın ilgisini çekebilecek diğer web sitelerine yararlı bağlantılar eklemek isteyebilirsiniz. İçeriğiniz ayrıca okuyucuyu satın alma veya en azından bir ürünü daha fazla araştırma gibi belirli bir eylemde bulunmaya çağıran bir bölüm içermelidir. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı