Main menu

Pages

Reklam Ver, İstenmeyen Posta Yapma

 Reklam Ver, İstenmeyen Posta Yapma

Reklam Ver, İstenmeyen Posta YapmaReklam ve spam arasında ince bir çizgi var ve ne yazık ki, birçok işletme sahibi ikisi arasındaki farkı anlamıyor. Bu önemlidir, çünkü akıllı, iyi yerleştirilmiş bir İnternet pazarlama kampanyası yeni müşterileri çekmeye ve mevcut müşterileri sadık tutmaya yardımcı olsa da, spam'in hem yeni müşterileri hem de mevcut müşterileri yabancılaştırması muhtemeldir. Bu, işletme sahipleri için kar marjlarına son derece zarar verebilir. Bu makalede, banner reklamlar, e-posta kampanyaları ve mesaj panosu gönderileri gibi birkaç temel İnternet pazarlama stratejisine göz atılacak ve her birinin satır arası reklamcılıktan spam'e kadar çizgiyi nasıl hızlı bir şekilde geçebileceği açıklanmaktadır.


Banner reklamlar, bir İnternet pazarlama planına eşlik eden en popüler stratejilerden biridir. Bu reklamlar genellikle web sitelerinin en üstünde görünen ve web sitesinin genişliğine yayılan reklamlardır. Bu görünümden, banner reklamların adını kazandılar, ancak aslında, banner reklamlar bir web sitesinde farklı konumlarda görünen çeşitli boyut ve şekillerdeki reklamlara atıfta bulunabilir. Çoğu durumda, işletme sahibi bu web sitelerinde reklam alanı satın kullanır, ancak banner reklam bir borsanın veya satış ortağı pazarlama kampanyasının bir parçası olarak da yer alabilir. Banner reklam alışverişleri, bir işletme sahibinin, başka bir işletme sahibinin banner reklamını diğer web sitesinde yayınlaması karşılığında web sitesinde bir banner reklam yayınladığı durumlardır. Bu anlaşmalar, tamamlayıcı işletmelere sahip işletme sahipleri arasında veya üçüncü bir taraf tarafından kolaylaştırılan borsaların bir parçası olarak ayrı ayrı yapılabilir. Satış ortağı pazarlaması söz konusu olduğunda, bir satış ortağı, banner reklam web sitesi trafiği oluşturma veya satış oluşturma gibi istenen bir etkiyi ürettiğinde tazminat karşılığında işletmeniz için bir reklam yayınlar. Bu sözleşmelerin koşulları önceden belirlenir ve genellikle gösterim başına ödeme, tıklama başına ödeme veya satış veya müşteri adayı başına ödeme ölçeğine dayanır. 


Artık banner reklamların ne olduğunu anladığınız için, bunların nasıl aşırı kullanılabileceğini ve spam gibi görünebileceğini anlamak da önemlidir. Banner reklamınızı hedef kitlenize benzer bir kitleyi çekmesi muhtemel birkaç web sitesine akıllıca yerleştirmek akıllı pazarlamadır, banner reklamınızı hedef kitleden bağımsız olarak reklamı gösterecek herhangi bir web sitesine yerleştirmek spam olarak yorumlanabilir. Banner reklamlarınızın döndükleri her yerde olduğunu düşünen internet kullanıcıları, işletmenizi ciddiye almaz ve banner reklamlarınız sonucunda sizden ürün veya hizmet satın alma olasılığı yoktur. 


E-posta kampanyaları, İnternet pazarlaması sektöründe de çok yararlı araçlar olabilir. Bu kampanyalar, bilgilerle dolu periyodik e-bültenlerin yanı sıra reklamlar, kısa, bilgilendirici e-posta kursları veya ürün ve hizmetlerde indirim sunan e-postalar göndermeyi içerebilir. E-posta listenizi seçen sadık müşteriler büyük olasılıkla bu e-postaları spam olarak görüntülemez ve bu pazarlama stratejisinin bir sonucu olarak işletmenizden ek ürün ve hizmetler satın alabilir. Ayrıca, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında özel olarak ek bilgi isteyen potansiyel müşteriler de bu tür pazarlamayı yararlı bulacaktır. Ancak, bilgi istemeyen e-posta alıcılarının e-postalarınızı spam olarak görüntülemesi muhtemeldir. E-posta adreslerini aldatıcı bir şekilde toplamak ve toplu e-posta göndermek için bu adresleri kullanmak muhtemelen her zaman spam olarak kabul edilecektir.


Son olarak, mesaj panoları, işletme sahiplerinin hedef kitlenin üyeleri tarafından fark edilecek bazı ücretsiz reklamlar elde etmesi için mükemmel bir fırsat sağlar. Sunduğunuz ürün ve hizmetler belirli bir nişe hitap ediyorsa, seçtiğiniz sektörle ilgili mesaj panolarına ve çevrimiçi forumlara katılmaya değer. Burada, ürünlerinize ilgi duyan büyük bir İnternet kullanıcısı popülasyonu bulacaksınız. İşletmenize bir bağlantı vermeyi veya konuşma için uygun olduğunda bağlantıyı göndermeyi düşünebilirsiniz. Ancak, uygunsuz bir şey yapmadığından emin olmak için mesaj panosu yönergelerini dikkatlice gözden geçirmeye özen göstermelisiniz. Bu teknik akıllı pazarlamadır. Buna karşılık, konuşmayla ilgili olmadığında web sitenize bir bağlantı ile her iletiyi yanıtlamak, diğer üyeler tarafından spam olarak yorumlanabilir. Yayınlarınızı spam olarak görüntülemeye başladıklarında, yayınladığınız bağlantılar aracılığıyla web sitenizi ziyaret etmeleri olası değildir.


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı