Main menu

Pages

Neden Pazarlamayı E-postayla Göndermiyorsunuz?

Neden Pazarlamayı E-postayla Göndermiyorsunuz?


Neden Pazarlamayı E-postayla Göndermiyorsunuz?Şu anda diğer İnternet pazarlama türlerine katılıyorsanız, ancak e-posta pazarlamasına katılmıyorsanız, bu tür reklamlardan neden kaçındığınızı ciddi olarak düşünmelisiniz. Bu önemlidir, çünkü e-posta pazarlaması bir İnternet pazarlama kampanyasının çok önemli bir parçası olabilir. Birçok işletme sahibi, spam yapmakla suçlanma korkusuyla e-posta pazarlamadan kaçınır. İnternet piyasaları spam'in ne olduğunu ve ne olmadığını net bir şekilde anlamayabilir, bu nedenle spam gönderen olarak etiketlenme potansiyelini önlemek için e-posta pazarlama kampanyalarına katılmaktan kaçınırlar. 


İnternet pazarlamacıları spam'in tasfiyecisi olmakla suçlanmaktan neden bu kadar korkuyorlar? Bu, bir dizi nedenden dolayı yaygın bir korkudur. Her şeyden önce, spam e-posta göndermekle ilgili sert cezalar olabilir. İstenmeyen posta alıcıları, spam'i talebin geçerliliğini araştıracak İnternet servis sağlayıcılarına bildirme seçeneğine sahiptir. E-postayı oluşturan bir spam gönderen olduğu belirlenirse, bunun sert sonuçları olabilir. 


İnternet pazarlamacıları da e-posta pazarlamasından korkuyorlar çünkü potansiyel müşteriler tarafından iyi karşılanmayacağına inanıyorlar. İnternet kullanıcıları her gün spam bombardımanına maruz kaldığı için bu önemli bir kavramdır. Her gün bu miktarda spam almak sinir bozucu olabilir ve bazı İnternet kullanıcılarını kızdırabilir. Bu İnternet kullanıcılarının e-posta pazarlamasına açık olma olasılığı yüksektir. Bu potansiyel müşterilerin e-posta pazarlamasını görüntüleyecekleri ve rakiplerine başıboş kalacakları korkusu, birçok İnternet pazarlamacısını bu tür pazarlama stratejisinden yararlanmaktan alıkoymaktadır.


Bununla birlikte, spam ile ilgili yaygın soruna rağmen, birçok İnternet kullanıcısının e-posta pazarlamasına oldukça duyarlı olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, özellikle işletme sahibinden ürünleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak istedikleri durumlarda geçerlidir. Potansiyel müşteriler, e-postanın alıcısına değerli bir şey sağlayan e-posta pazarlamasına özellikle duyarlıdır. Derinlemesine makaleler, yararlı ipuçları veya ürün incelemeleri içeren e-postalar tüketiciler tarafından takdir edilebilir. 


Ayrıca, e-bültenler ve e-posta yoluyla sunulan yazışma kursları gibi öğeler potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilir. E-bültenler genellikle geleneksel e-posta pazarlama parçalarından daha uzun belgelerdir ve e-posta alıcısına çok fazla ek bilgi sağlayabilir. E-posta yazışma kursları kısa segmentlerde sunulabilir ve genellikle e-posta alıcıları tarafından büyük ölçüde takdir edilmesi muhtemel önemli miktarda bilgiye karşılık gelebilir.


E-posta alıcılarının e-posta pazarlama çabalarınızı spam olarak görüntülemesini önlemenin son bir yolu, e-postaları yalnızca web sitenize kaydolan ve özellikle onlara ek bilgi ve tanıtım materyalleri göndermenizi isteyen alıcılara göndermektir. Bu formül, e-posta pazarlama çabalarınızı ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenmeyen alıcılar için boşa harcamamanızı sağladığı için idealdir. Ayrıca, e-posta pazarlama kampanyasının alıcılarının aldıkları bilgilendirici ve tanıtım materyallerini spam olarak görüntülememelerini sağlar. Bir e-posta dağıtım listesini derlemek için bu teknik oldukça etkilidir, ancak alıcıların gelecekteki e-postaları almaktan nasıl vazgeçebilecekleri hakkında her zaman bilgi eklemeniz gerektiğini hatırlamak önemlidir, www.Automatic-Responder.com bu konuda yardımcı olmak için harika bir hizmettir. Bu önemlidir, çünkü e-posta alıcıları bir zamanlar pazarlama e-postaları almakla ilgilenmiş olabilir, ancak zamanla bu değişebilir. Artık bu e-postalarla ilgilenmiyorlarsa, dağıtım listesinden kaldırılma seçeneği verilmezse e-postaları spam olarak görüntülemeye başlayabilirler. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı