Main menu

Pages

E-posta Pazarlamasından Kaynaklanan Ağızdan Ağıza Pazarlama

 E-posta Pazarlamasından Kaynaklanan Ağızdan Ağıza Pazarlama

E-posta Pazarlamasından Kaynaklanan Ağızdan Ağıza PazarlamaBazen e-posta pazarlamasının faydaları beklenenden oldukça farklıdır. Çoğu İnternet pazarlamacıları, ürünlerinize veya hizmetlerinize olan ilgiyi teşvik etmek için promosyon materyallerini büyük bir İnternet kullanıcı grubuna e-postayla e-postayla gönderebilen temel e-posta pazarlama kavramını anlar. Bu kavramı anlamak birçok kişi için kolaydır, ancak bazen e-posta pazarlamasına ek faydalar vardır. Bu makalede e-posta pazarlamasının temelleri tartışılacak ve bazen e-posta pazarlamasının planlanandan çok daha fazla nasıl ulaşabileceği açıklanacaktır. Bu ek erişim, orijinal e-postaların kalitesine ve orijinal alıcıların tepkilerine bağlı olarak olumlu veya olumsuz olabilir.


E-posta pazarlaması, aynı zamanda son derece uygun maliyetli olan çok basit bir kavramdır. E-posta pazarlamasının arkasındaki genel fikir, bir e-postanın bir e-posta dağıtım listesine gönderilmesi ve bu e-postaların e-postayı oluşturan tarafından sunulan ürün veya hizmetlere ilgi yaratmayı amaçladığıdır. Teoride bu kavram daha basit olamazdı, ancak e-posta pazarlaması önemli ölçüde daha karmaşık hale gelebilir. En büyük karmaşık faktörlerden biri, pazarlama kampanyasında kullanılan e-postaların e-postanın alıcısı veya İnternet servis sağlayıcısı tarafından sağlanan spam filtresi tarafından spam olarak görüntülenme potansiyelidir. İnternet pazarlamacıları mesajlarının bir spam filtresi tarafından tuzağa düşürülmemelerini veya spam gibi göründükleri için alıcılar tarafından hemen silinmemelerini sağlamak için önemli bir çaba sarf etmek zorunda kaldıklarından, bu potansiyel tek başına büyük bir komplikasyon yaratır.


E-posta iletileri alıcıya iletildikten sonra, alıcılar üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak ve onu bir satın alma işlemi yapması veya en azından işletme sahibinin web sitesini ziyaret etmesi için etkilemek için küçük bir fırsat penceresine sahiptir. Kaliteli içerik sağlamak, reklamları ince ve minimumda tutmak ve net bir eylem çağrısı sağlamak, mesajı iletmeye yardımcı olabilecek ve potansiyel müşteriyi bir satın alma yapmaya veya en azından ürün ve hizmetleri biraz daha araştırmak için web sitesini ziyaret etmeye ikna edebilecek tüm faktörlerdir. 


Daha önce belirtildiği gibi, bir e-posta pazarlama kampanyasının amacı, e-posta alıcısını daha fazla bilgi edinmek için satın alma işlemi yapmaya veya web sitesini ziyaret etmeye ikna etmektir. Bir e-posta alıcısı bu eylemlerden birini gerçekleştirdiğinde, bu büyük bir başarı olarak kabul edilir. Ancak, ileri düğmesinin gücü sayesinde e-posta pazarlaması aslında işletme sahibinin bile amaçladığından çok daha başarılı olabilir. 


E-posta pazarlamasının en iyi yanı, e-posta alıcılarının bir satın alma yapma olasılıklarının değerli olduğunu düşündükleri bir e-posta aldıklarında ve bilgileri bu bilgilerle de ilgilenebileceklerini düşündükleri bir arkadaşa veya aile üyesine iletebilecekleridir. E-posta iletilerini iletme yeteneği, aldıkları ürün veya hizmetlerin kalitesini ortaya çıkarmak için ağızdan ağıza kullanan benzer memnun müşteriler haline gelmiştir. Bununla birlikte, değerli bir e-posta iletisini iletme yeteneği, kelimeyi yaymak için ağızdan ağıza kullanmaktan katlanarak daha etkilidir. Farenin sadece birkaç tıklamasıyla, orijinal e-posta alıcısı mesajı aynı anda birkaç arkadaşına iletebilir. Bu, işletme sahipleri adına ek bir çaba göstermeden işletme sahibinin başlangıçta amaçladığı sonuçlardan önemli ölçüde daha iyi sonuçlara neden olabilir. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı