Main menu

Pages

E-posta Pazarlaması Yeterli Olmadığında

 E-posta Pazarlaması Yeterli Olmadığında


E-posta Pazarlaması Yeterli OlmadığındaE-posta pazarlama dünyasına zaten girdiyseniz, muhtemelen bu tür bir pazarlamanın sunduğu potansiyelin zaten farkındasınızdır. Ancak, e-posta pazarlaması kullanmayı seçtiğiniz tek pazarlama stratejisiyse, işletmenizin gelişmesini beklemenin makul olmadığını da fark edersiniz. Bu olağandışı değildir, çünkü çoğu işletme, birden fazla pazarlama türünü genel pazarlama stratejilerine dahil etme kararı almadıkları sürece genellikle büyük bir başarıya sahip değildir. Bu makalede, e-posta pazarlaması ile birlikte kullanılabilecek birkaç internet pazarlaması türü daha incelenecektir. 


E-posta pazarlaması kendi başına çok yönlü olabilir. Toplu e-posta göndermeyi, e-bülten dağıtmayı ve hatta e-posta yoluyla yazışma kursları sunmayı içerebilir. Bu e-posta pazarlama stratejilerinden yalnızca birini uygulamak, web sitesi trafiğinde veya satışlarında küçük bir artışa neden olabilir, ancak aynı anda birden fazla strateji uygulamak daha belirgin bir etki yaratabilir. 


Benzer şekilde, henüz yapmıyorsanız, diğer İnternet pazarlama türlerini işletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmaya dahil etmek kesinlikle faydalı olacaktır. Bu, stratejileri doğru uygularsanız daha büyük bir başarı derecesinin tadını çıkarmanıza yardımcı olabilir. Kullanabileceğiniz diğer pazarlama stratejilerinden bazıları arasında banner reklamlar yerleştirmek, sektörle ilgili mesaj panolarına katılmak ve bir ortaklık programı başlatmak yer alır.


Mevcut diğer İnternet pazarlama türleri arasında, banner reklamlar yerleştirmek en pahalı seçenek olabilir. Çoğu durumda işletmeniz, banner reklamınızı web sitelerine yerleştirme ayrıcalığı için başka bir web sitesine ödeme yapmak zorunda kalacaktır. İşletmeniz için rekabet etmeden tamamlayan ürünler satan bir web sitesi seçmek değerlidir. Ancak, borsalar da dahil olmak üzere banner reklamlar için bazı ücretsiz seçenekler vardır. Ancak, banner reklamınızın başka bir dizilişte her görünmesi için web sitenize birden fazla banner reklam yerleştirmeniz gerekebilir. Ayrıca, bu tür bir sözleşmeyle banner reklamınızı görüntüleyen web sitesi türünü kontrol edemeyebilirsiniz. Bu nedenle, banner reklamlarınızın nerede görüntüleneceği üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için reklam alanı için ödeme yapmaya değer. 


Sektörle ilgili forumlara katılmak, işletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmanın başka bir yolu olabilir. Mesaj panoları, ilgi alanlarını paylaşan bireylerin ilgi alanlarının yanı sıra ilgili konuları tartışmak için bir araya gelebilecekleri çevrimiçi toplantı yerleridir. Ayrıca soru sorabilir ve cevaplayabilirler. Çoğu mesaj panoları, kullanıcıların web sitelerine imza satırına bir bağlantı yerleştirmesine izin verir. Sektörle ilgili bir mesaj panosuna düzenli olarak katılırsanız ve web sitenize bağlantı içeren bir imza satırı eklerseniz, hedef kitlenizin yüksek konsantrasyonuna ulaşabilirsiniz. İşletmenizi tanıtmak için mesaj panolarını kullanırken, tüm mesaj panosu yönergelerine uymak ve uygun olmadığında bağlantınızı göndermek gibi spam olarak kabul edilebilecek tekniklerden kaçınmak önemlidir. 


Satış ortağı pazarlama programları, e-posta pazarlaması ile birlikte kullanılabilecek başka bir çevrimiçi pazarlama türüdir. Satış ortağı pazarlaması, web sitesi sahiplerinin işletmeniz için web sitelerine reklam vermelerine izin vermeyi içerir. Bu web sitesi sahipleri bağlı kuruluş olarak bilinir. Reklamlarından biri, bir İnternet kullanıcısının reklamı tıklamasına veya bir öğe satın almasına neden olduğundan, bağlı kuruluş tazmin edilir. Bu ücretlendirme programı, satış ortağı pazarlamayı inanılmaz derecede uygun maliyetli hale getirir. Esasen, reklam satın alma veya web sitesi trafiği oluşturma gibi belirli bir reaksiyon formu İnternet kullanıcıları oluşturmadığı sürece bağlı kuruluşlarınıza ödeme yapmazsınız. Tazminat miktarı önceden belirlenmelidir ve sabit bir ücrete veya satışın bir yüzdesine dayanabilir. İşletme sahipleri, hangi reklamların kar veya trafik oluşturduğunu belirlemek için satış ortağı reklamlarına kod yerleştirmek zorunda, böylece hangi iştiraklerin telafi edileceğini biliyorlar, ancak bu bilgiler hangi reklamların en etkili olduğunu belirlemek için de yararlıdır. Bu bilgiler, pazarlama çabalarını hassas bir şekilde ayarlamak için kullanılabilir. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı