Main menu

Pages

E-posta Pazarlama Kampanyanızı Düzenleme

E-posta Pazarlama Kampanyanızı Düzenleme


E-posta Pazarlama Kampanyanızı DüzenlemeYakın zamanda bir e-posta pazarlama kampanyası uygulamayı denemeye karar verdiyseniz, işletmeniz için en etkili çevrimiçi pazarlama türlerinden birine dahil olduğunuz için kendinizi tebrik edebilirsiniz. Birçok işletme sahibi, bu kampanyaların her zaman spam olarak görüldüğüne inandığı için e-posta pazarlama kampanyalarından kaçınma eğiliminde olsa da, diğerleri bu tür reklamların önemini fark eder ve e-posta pazarlama kampanyalarını düzenlemek için çok fazla zaman ve çaba harcamaya isteklidir. Bu işletme sahipleri büyük olasılıkla bir e-posta pazarlama kampanyası uygulamak için zaman ayıramayan rakiplerine göre avantaj elde edebileceklerini göreceklerdir. Bu makalede, etkili bir e-posta pazarlama kampanyası düzenlemek için gereken adımlar açıklanmaktadır. 


Bir e-posta pazarlama kampanyası başlatmaya karar verdiğinizde göz önünde bulundurmanız gereken ilk unsurlardan biri, potansiyel müşterilere e-postalarınıza eklemek istediğiniz bilgi türüdür. Bu çok önemlidir, çünkü sağladığınız bilgiler e-posta alıcılarınızın ürünlerinizin veya hizmetlerinizin değerli olup olmadığını belirlemelerine yardımcı olacaktır. Pazarlama e-postalarına çeşitli bilgiler ekleyebilirsiniz. Bu, tam uzunlukta bilgilendirici makaleler, okuyucuları daha fazla bilgi için web sitenizi ziyaret etmeye ikna eden kısa makaleler, okuyucularınızın ilgisini çekebilecek diğer web sitelerine bağlantılar, kendi web sitenize bağlantılar ve hatta ürün veya hizmetlerinizin yanı sıra müşterilerinizin takdir edebileceği diğer ürün veya hizmetlerin reklamlarını içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir.


E-posta pazarlamanıza dahil etmek istediğiniz içerik türünü belirledikten sonra, e-posta pazarlama çabalarınızı nasıl yapılandırmak istediğinizi düşünmenin zamanı gelmiştir. En yaygın yapılardan ikisi, ince reklam içeren bilgilendirici bir e-posta veya zengin bilgi içeren derinlemesine bir e-bültenin yanı sıra bazı ince reklamlar ve hatta bazı grafikler içerir. Göndereceğiniz e-postaların formatına karar vermek önemlidir, çünkü e-posta pazarlama çabanızda size yardımcı olmak için ihtiyacınız olan personeli dikte edeceklerdir. E-postalardaki veya e-bültenlerdeki içerikte size yardımcı olmak için profesyonel bir yazarın yardımına ihtiyacınız olacaktır, ancak bir e-bülten seçerseniz, çekici bir düzen tasarlamanıza ve e-bülteniniz için çekici bir düzen oluşturmak için gerektiğinde grafik oluşturmanıza yardımcı olacak bir grafik sanatçısı işe almayı da düşünmelisiniz. 


Daha sonra nasıl bir e-posta dağıtım listesi oluşturmayı planladığınızı düşünmelisiniz. Bu önemlidir, çünkü sadece bir e-posta listesi satın almak etkili olmayacaktır. Bu e-posta listesinin tüm üyelerine e-posta göndererek yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca İnternet kullanıcısına ulaşabilirsiniz, ancak hiçbirinin ürünlerinize veya hizmetlerinize ilgi duymayacağının garantisi yoktur. Ancak, özellikle ek bilgi isteyen önceki müşterilerin yanı sıra ek bilgi talep eden potansiyel müşterilerin kendi e-posta listenizi oluşturursanız, çoğunlukla hedef kitlenizin üyelerini içeren iyi formüle edilmiş bir listeniz olacaktır. Bu idealdir, çünkü hedef kitlenizin üyelerine ürün veya hizmet satma olasılığınız, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilenebilecek kişilerle dolu olmayan bir e-posta grubunun üyelerine ürün veya hizmet satmaktan çok daha yüksektir.


Tüm bu ön kararlar alındıktan sonra, gerçek e-postaları kendileri oluşturmaya başlayabilir ve bu e-postaları dağıtmaya başlayabilirsiniz. İlk e-posta grubunuzu gönderdikten sonra, ikinci partiyi göndermeden önce ilk e-postanın etkinliğini değerlendirmek için biraz zaman ayırabilirsiniz. Bu yararlı olacaktır, çünkü ilk toplu işin çok başarılı olmadığını belirlerseniz, geri bildirim talep edebilir ve göndermeden önce ikinci e-postada değişiklik yapabilirsiniz. İkinci e-posta ilkinden daha başarılıysa, yaptığınız değişikliklerin faydalı olduğu sonucuna varabilirsiniz. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı