Main menu

Pages

E Bültenleri ile E-posta Pazarlama

 E Bültenleri ile E-posta Pazarlama

E Bültenleri ile E-posta Pazarlama


E-posta pazarlaması sadece çirkin iddialarda bulunarak reklam içeren istenmeyen e-postalardan ibaret değildir. Ne yazık ki, her gün İnternet kullanıcılarını istila eden spam bolluğu, birçok kişi e-posta pazarlaması hakkında olumsuz bir görüş formüle etmesine neden oldu, ancak başarılı bir şekilde nasıl pazarlanılacağını anlayan bilgili İnternet pazarlamacıları, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için e-bültenlere yönelerek rekabete göre avantaj elde ediyor. Bu makalede, e-bültenler ve bunların bir e-posta pazarlama kampanyasının bir parçası olarak nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceği tartışılacaktır. 


Bir e-bülten, posta veya diğer yollarla yazdırılan ve dağıtılan bültenlere çok benzer. En önemli mesafe dağıtım yöntemidir. Geleneksel bültenler genellikle alıcılara postalanırken veya şahsen dağıtılırken, e-bültenler yalnızca çevrimiçi olarak dağıtılır. Bu e-bültenler bir e-posta iletisinin gövdesinde e-postayla gönderilebilir veya alıcıyı e-bülten için web sitesine yönlendiren bir e-postaya bağlantı olarak eklenebilir. Her iki durumda da alıcı e-bülteni çevrimiçiyken okuyabilir ve yazdırabilir veya ileride kullanmak üzere sabit diskine kaydedebilir. 


Bir e-bültenin içeriği, e-bültenin tanıttığı işletmeye, e-bültenin amacına ve hatta işletme sahibinin ve e-bülteni üreten çalışanların kişisel tercihlerine bağlı olarak biraz değişebilir. Bununla birlikte, bir e-bültenin genel formatı, yararlı ipuçları sunan tam uzunlukta özellik makaleleri veya daha kısa parçalar şeklinde yararlı bilgiler eklemektir. E-bülten, e-bültenin yapımcısı tarafından sunulan ürün ve hizmetler için en azından bazı ince reklamlar içermelidir. Bu reklam parçaları bariz olmamalıdır ve e-bülten okuyucularının ürün veya hizmetlerle ilgili kendi görüşlerini formüle etmelerine izin vermelidir.


Bir e-bültenin içeriği belgenin büyük kısmını oluşturmalıdır. Bu, okuyucular için bilgi sağlayan tam uzunlukta özellik makaleleri içerebilir. Ayrıca ipuçları sunabilecek, ürünleri gözden geçirebilecek veya okuyucuya tavsiyelerde bulunabilecek daha kısa parçalar içerebilir. Bu e-bültenlerde yüksek kaliteli içerik sağlamanın anahtarı, bunları konu hakkında bilgili yetenekli bir yazar tarafından yazılmasıdır. Yazar konuyu anlayabilir veya konuyu araştırabilir ve konuyla ilgili doğru ve bilgilendirici makaleler yazacak kadar öğrenebilir. Her iki durumda da, e-bültenin dağıtıcısı, e-bülteni yayınlamadan önce içeriği hem kalite hem de doğruluk açısından dikkatlice incelemelidir.


E-bültenlerin distribütörleri de e-bültenlerine grafik öğeleri dahil etmeyi düşünmelidir. Bu, ürün resimlerini veya e-bültenin metnine anlam katan diğer ilgili grafikleri içerebilir. Bir grafik tasarımcısı, grafik oluşturmanıza, uygun şekilde kırpmanıza ve e-bültenin düzeninde birinci sınıf bir konuma yerleştirmenize yardımcı olarak bu çabada size yardımcı olabilir.


Son olarak, e-bültenlerin distribütörleri, pazarlama amacıyla e-posta kullanmadan önce kitlelerini dikkatlice düşünmelidir. Birincil husus, hedef kitlenin e-posta veya e-bülten şeklinde pazarlamaya açık olup olmadığı olmalıdır. Bu tür bir pazarlamaya yanıt verme olasılıkları varsa, bir e-posta pazarlama kampanyasına devam etmek faydalı olacaktır. Ancak, hedef kitleye gönderilen e-postaların özellikle bu potansiyel müşterilere hitap edecek şekilde tasarlandığından emin olunmalıdır. Bu tür bir uzmanlık, kopyada kullanılan dil türünü, e-postanın veya e-bültenin düzenini ve e-postada veya e-bültende kullanılan grafikleri içermelidir. Ayrıca, kopya alıcılar için yararlı olacak bilgilerle dosyalanmalıdır. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, e-postaların kime gönderilir. Bu e-postaları sizden bilgi talep etmeyen ve ürün ve hizmetlerinizle ilgilenmeyen büyük bir alıcı grubuna göndermek zaman kaybıdır. Müşterilere ve potansiyel müşterilere daha fazla bilgi almak ve daha fazla bilgi almak istiyorlarsa bir e-posta dağıtım listesine katılmalarını sağlamakla ilgilenip ilgilenmediklerini sormak daha iyi bir fikirdir. E-postalarınızı bu dağıtım listesine göndermek, alıcıların çoğunun ürünlerinize veya hizmetlerinize ilgimesini ve e-postalarınızı spam olarak otomatik olarak silme olasılığının olmamasını sağlar. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı