Main menu

Pages

İşletmeniz E-posta Pazarlamasından Nasıl Yararlanabilir?

İşletmeniz E-posta Pazarlamasından Nasıl Yararlanabilir?


İşletmeniz E-posta Pazarlamasından Nasıl Yararlanabilir?
Zaten başarılı bir iş yürütüyor olsanız bile, işletmenizin etkili bir e-posta pazarlama kampanyası düzenlemeden büyük ölçüde yararlanabileceğini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bir e-posta pazarlama kampanyası ve dünya çapında bir kitleye ulaşma yeteneği, parmaklarınızın ucunda çeşitli farklı pazarlama seçenekleri ve çok az yatırım doları ile çok fazla pazarlama yapabilme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi farklı avantaj. Bu makalede, e-posta pazarlamasının işletmenize nasıl fayda sağlayabileceği hakkında fikir vermek için tüm bu farklı konulara göz atılacaktır.

Birçok işletme sahibi için e-posta pazarlamasının en belirgin avantajlarından biri, dünya çapında bir kitleye minimum çabayla ulaşabilme yeteneğidir. Televizyon reklamları, radyo reklamları ve basılı medyadaki reklamlar gibi geleneksel pazarlama yöntemleri genellikle oldukça küçük bir coğrafi alanı hedef alsa da, e-posta pazarlaması dünya çapında bir kitleye ulaşabilir. Diğer pazarlama yöntemleriyle bu büyüklükteki bir kitleye ulaşmak mümkündür, ancak bunu yapmak çok daha karmaşık olacaktır ve muhtemelen birkaç farklı pazarda reklam kampanyaları başlatmayı içerecektir. Bu mümkündür, ancak yoğun bir koordinasyon çabası gerektirecektir ve muhtemelen bu çabada size yardımcı olacak en az birkaç personel gerektirecektir. 

Tersine, e-posta yoluyla anında iletme yeteneği, kelimenin tam anlamıyla sadece bir fare tıklamasıyla hedef kitle üyelerine ulaşmayı çok daha kolay hale getirebilir. E-posta pazarlama kampanyanız için pazarlama materyalleri oluşturma eylemi önemli ölçüde daha fazladır, ancak bu yapıldıktan sonra hedef kitlenizin üyelerine ulaşmak oldukça basittir. 

E-posta pazarlamasının bir başka avantajı, bu pazarlama stratejisini kullanmak isteyenler için çok sayıda reklam seçeneği olmasıdır. En sık kullanılan e-posta pazarlama yöntemi, bu nedenle ürün bilgileri ve diğer promosyon materyalleri içeren grup e-postaları gönderin. Ancak, e-posta pazarlama kavramına yaklaşmanın bir başka yolu da e-bültenleri yayınlamak ve ilgilenen e-posta alıcılarına dağıtmaktır. Bir e-bülten genellikle normalde bir tanıtım e-postasına eşlik edecek bilgi türünden çok daha derinlemesinedir. Bu e-bültenler genellikle en az bir derinlemesine makalenin yanı sıra yararlı ipuçları veya inceleme ürünleri sunan birkaç kısa makaleye sahiptir. Ayrıca, e-bültenin düzeninde bazı grafikler, reklamlar ve bağlantılar olabilir. E-posta pazarlama kampanyaları, genellikle bir niş konuya odaklanan ve niş konunun belirli bir yönü hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan birkaç taksit içeren e-posta yazışma kurslarının yerini de alabilir. 

Son olarak e-posta pazarlaması işletmenize fayda sağlayabilir, çünkü son derece uygun maliyetli bir reklam yöntemidir. Bir e-posta pazarlama kampanyası düzenlemeyi tercih ettiğinizde, tanıtım e-postalarınız için içerik ve çekici bir düzen oluşturmanıza yardımcı olmak için yazarlar ve grafik tasarımcılar gibi profesyonelleri işe almaya para yatıracaksınız. Ancak, bu genellikle çevrimdışı bir pazarlama kampanyası için aynı tür personeli işe almak için yatırım yapacağından daha fazla değildir. Ancak, çevrimdışı pazarlama yöntemlerinin aksine, e-posta pazarlama kampanyanızı yürütmekle ilgili çok fazla maliyet yoktur. Reklamlarınızın halka ulaşmasına izin vermek için ücret ödemeniz ve reklam alanı satın almanız gereken bir televizyon reklamı oluşturmayı düşünün. Ancak, reklamlarınızı e-posta yoluyla ilettiğinizde, bu iletimle ilgili neredeyse hiçbir maliyet yoktur. Elbette bir İnternet bağlantısının korunması ve çalışanların bu e-postaları göndermek için tutulmasıyla ilgili maliyetler vardır, ancak bu maliyetler minimumdur ve normal işletme maliyetlerinin bir parçası olarak kabul edilebilir.

reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı