Main menu

Pages

İnce E-posta Pazarlaması nedir

 İnce E-posta Pazarlaması nedir

İnce E-posta Pazarlaması nedirGünlük İnternet kullanıcıları, belirli ürünleri satın almalarını veya belirli web sitelerini ziyaret etmelerini söyleyen tonlarca e-posta alır. Bu e-postalar her gün şüphelenmeyen İnternet kullanıcılarının gelen kutularına ulaşırken, çoğu bu e-postalara çok az dikkat ediyor. Bunun nedeni, bariz reklamlar olan e-postaların genellikle spam olarak görülmesidir. Çoğu İnternet kullanıcısı spam'e karşı çok az toleransa sahiptir. İstenmeyen postalara yönelik tepkiler, yalnızca e-postaları görmezden gelmekten ve e-posta adreslerinin gelecekteki e-postaları göndermesinin engellenmesinden, e-postaları daha fazla araştırma için İnternet servis sağlayıcılarına bildirmeye kadar uzanmaktadır. Birçok İnternet pazarlamacılarının e-posta pazarlamalarını ince tutmakta zorlandığını fark ediyoruz. Bu nedenle, bu makale, e-posta pazarlamasının spam olarak görülmemesi için nasıl ince tutulabileceği hakkında bazı yararlı bilgiler sağlayacaktır.


E-posta pazarlamanızın ince olmasını ve spam olarak görülmemesini sağlamak için en önemli kriterlerden biri alıcılara kaliteli bir şey sağlamaktır. Bu, hedef kitlenin üyelerinin yararlı bulabileceği içgörülü makaleler, ilginç sınavlar veya diğer yararlı gerçekleri içerebilir. E-posta alıcıları, aldıkları bir e-postanın kendilerine belirli bir niş konu hakkında bilgi veya bilgi gibi değerli bir şey sunduğunu fark ettiklerinde, e-postayı spam olarak kabul etmeyecekleri için e-postayı incelemek için biraz zaman harcama olasılıkları çok daha yüksektir. Alıcıları e-postanın spam olmadığına ikna etmek için bu kopyanın oluşturulmasını kullanmanın yanı sıra, işletme sahipleri de ince reklamlar sunarak bu kopyadan yararlanabilir. Bu, makalelerde ürün referanslarını veya e-posta boyunca web sitenize bağlantılar içerebilir. 


Çirkin iddialarda bulunan dilden kaçınmak, reklamları oldukça ince tutmaya da yardımcı olabilir. Üstünlükleri kullanmak ve belirli ürünlerin büyüklüğünü tanımlamak bariz bir reklam olarak görülebilir. Bu olduğunda, web sitesi sahiplerinin e-postada yer alan herhangi bir şeyde geçerlilik olduğuna inanmaları olası değildir, çünkü tüm e-postanın ürünleriniz veya hizmetleriniz için sadece büyük bir reklam olduğuna inanacaklardır. 


Bir e-posta pazarlama kampanyası yürüterek reklamları ince tutmanın bir başka yolu, e-postanızı yalnızca ürün ve hizmetlerinizle son derece ilgilenmesi muhtemel olanlara göndermektir. Bu önemlidir, çünkü e-posta alıcıları ilgi alanlarını hiç yansıtmayan bir e-posta aldıklarında, e-postayı ciddiye alma olasılıkları yoktur ve e-postayı bariz bir reklam olarak görüşebilirler. Ancak, e-posta yalnızca ortak bir ilgi alanı paylaşanlara gönderildiğinde, e-posta daha kişiselleştirilmiş görünür. Bu durumda, e-posta alıcılarının her ürün referansını bariz bir reklam olarak görmeleri olası değildir, çünkü bazen ürün veya hizmetlerden bahsetmeye ihtiyaç olduğunu anlarlar.


Son olarak, e-postanın içeriği doğrudan işletme sahibinden gelmiyormuş gibi yazıldığında e-posta pazarlaması ince kalır. Kopya, ürün ve hizmetler hakkında üçüncü bir tarafça sunuluyormuş gibi konuşabilir. Bu, reklamın daha ince görünmesini sağlar, çünkü doğrudan işletme sahibinden gelmiyor gibi görünür. 


Son olarak, işletme sahipleri, kendi web sitenize referansı mutlak minimumda tutarak e-posta pazarlama çabalarının bariz reklamlar olarak görülmemesini sağlamaya yardımcı olabilir. Çoğu İnternet kullanıcısı genellikle bir web sitesinden diğerine olan bağlantıları kesinlikle bir reklam olarak görüntüler. Bu nedenle, bir e-posta kampanyası pazarlayan işletme sahiplerinin bağlantıları minimumda tutması ve bu bağlantıları en iyi huylu kopyaya bile dikkatlice örmeleri faydalı olabilir. Bağlantılar, bu ürünleri satın almanızı teşvik etmenin bir yolu olarak değil, yalnızca ürünler hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sağlamak için dahil edilmiştir. Kopyanın istenen mesajı ilettiğinden ve e-posta alıcıları üzerinde istenen etkiye sahip olduğundan emin olmak için bu tür bir deneyime sahip bir yazar işe almayı düşünmek faydalı olabilir. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı