Main menu

Pages

E-posta Pazarlamasını Anlama

 

E-posta Pazarlamasını Anlama

E-posta Pazarlamasını Anlama

E-posta pazarlamasını anlıyor musunuz? Bunu yapmazsanız, henüz endişelenmenize gerek yok. Bunun nedeni, e-posta pazarlama kavramının nispeten yeni olması ve birçok işletme sahibinin henüz bu harika pazarlama aracından yararlanmaya başlamamış olmasıdır. Bununla birlikte, kendileri için ek iş oluşturmak ve rekabete karşı avantaj elde etmek için zaten e-posta pazarlama tekniklerini kullanan bazı bilgili işletme sahipleri vardır. E-posta pazarlaması hakkında çok fazla bilgiye sahip olmamak işletmeniz için acil bir tehdit olmasa da, nişinizde giderek daha fazla işletme sahibi e-posta pazarlaması kavramından yararlanmaya başladığından emin olmak için bu kavramı öğrenmeye başlamalısınız. Bu makale, konuyla ilgili deneyimi olmayan işletme sahipleri için yararlı olması gereken e-posta pazarlaması hakkında bilgi sağlayacaktır.


İşletme sahipleri öncelikle e-posta pazarlaması açısından kendilerine sunulan seçenekleri anlamalıdır. En yaygın seçenekler arasında promosyon materyalleri içeren toplu e-postalar göndermek, e-bültenleri yayınlamak ve dağıtmak ve e-posta yoluyla yazışma kursları sunmak yer almaktadır. Tüm bu pazarlama stratejilerinin avantajı, dünya çapında bir kitleye ulaşabilme yeteneğidir. Televizyon ve radyo reklamları veya yalnızca sınırlı bir alanda bir kitleye ulaşan basılı medya reklamları gibi geleneksel pazarlama yöntemlerinin aksine, İnternet'e erişimi olan herkes e-posta pazarlama tekniklerinizden yararlanabilir.


Toplu e-postalar, e-posta pazarlamasının en popüler şeklidir. Bu, aynı anda yüzlerce, binlerce ve hatta milyonlarca alıcıya gönderilen e-postaları içerir. Bu tür pazarlama ile ilgili sorun, e-postalarınızın spam olarak görüntülenme potansiyelidir. Bu durum, e-postalarınızı ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenmeyen ve sizden e-posta almakla ilgilenmeyen alıcılara gönderirseniz ortaya çıkabilir.


E-bültenler de bir e-posta pazarlama biçimi olarak giderek daha popüler hale geliyor. E-bültenler istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilir ve metin, grafik, reklam, bağlantı veya bu öğelerin herhangi bir kombinasyonunu içerebilir. Vermeniz gereken ilk kararlardan biri, e-bülteninizi kesinlikle metin yapmak mı yoksa e-bültene grafik eklemek mi istediğinizdir. Sıkı bir bütçeniz varsa, bir grafik sanatçısı kiralama ihtiyacını önlemek için yalnızca metin eklemek faydalı olabilir. Grafikleri kendiniz dahil edebilirsiniz, ancak bir profesyonel tarafından sağlanan grafikler kadar profesyonel görünmeyeceklerdir. Aynı şekilde, e-bülteniniz için kesinlikle kendi kopyanızı yazabilirsiniz, ancak bunun yerine içeriği sizin için oluşturmak için nitelikli bir profesyonel yazar kiralarsanız muhtemelen çok daha iyi bir izlenim yaratacaksınız. 


Profesyonel bir grafik sanatçısı ve profesyonel bir yazar işe almak yabancı bir masraf gibi görünebilir, ancak aslında oldukça önemlidir. E-bülteniniz, birçok potansiyel müşterinin sizden ve işinizden edindiği ilk izlenim olabilir, bu nedenle her şeyin en yüksek kalitede olduğundan emin olmak önemlidir. 


E-posta yoluyla sunulan yazışma kursları, tartışacağımız son e-posta pazarlama stratejisidir. Bu kurslar ücretli olarak sunulabilir ve kendileri bir gelir kaynağına dönüşebilir veya ücretsiz olarak kullanılabilir hale getirilebilir. Bu kursları ücretsiz olarak sunmanın arkasındaki teori, genellikle ziyaretçileri işletmeniz tarafından sunulan ürün ve hizmetlere yatırım yapmaya çağıran ince reklamlar içermeleridir. İster e-posta yazışma kurslarınız için ücret alın, ister ücretsiz olarak sunun, bu kurslarda yer alan bilgilerin tamamen doğru olduğundan emin olmak için dikkatli olunmalıdır. Bu kritik öneme sahiptir, çünkü bu e-posta kurslarını alan potansiyel müşteriler işletmenizi bu e-posta kurslarının kalitesine ve doğruluğuna göre yargılayacaktır. Hatalarla doluysa, potansiyel müşteri işinizin kalitesinden şüphe edebilir ve doğrudan rakipleriniz de dahil olmak üzere başkalarının sunduğu ürün ve hizmetleri arayabilir.


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı