Main menu

Pages

E-posta pazarlaması spam olarak kabul edilir mi?

 E-posta Pazarlama Spam'iniz mi?


E-posta pazarlaması spam olarak kabul edilir mi?


Spam olarak görülmediği sürece e-posta pazarlaması çok etkili olabilir. Bu kritik öneme sahiptir, çünkü e-posta pazarlamanız spam olarak görüntülendiğinde, alıcı tarafından okunmaz ve İnternet servis sağlayıcıları spam filtresi tarafından tuzağa düşürülirse alıcıya bile ulaşamayabilir. Bu nedenle, işletme sahiplerinin kullandıkları e-posta pazarlamasının alıcı veya alıcının İnternet servis sağlayıcısı tarafından spam olarak görülmemesini sağlamak için çok çalışmaları önemlidir. Bu makalede, e-posta pazarlaması ve özellikle işletme sahiplerinin e-postalarının spam olarak görüntülenmemesini nasıl sağlayabileceklerine bir göz atılacaktır. 


Bir e-posta pazarlama kampanyasının dağıtım listesi, işletme sahibi tarafından gönderilen e-postaların spam olarak görüntülenmemesini sağlamaya yardımcı olabilecek kritik unsurlardan biridir. Bu gerçekleştirilmeden önce spam'in tam olarak ne olduğunu anlamak önemlidir. Spam esasen istenmeyen ve yalnızca bir ürün veya hizmetin reklamını yapmak veya tanıtmak amacıyla gönderilen e-postadır. İnternet kullanıcıları günlük olarak toplu miktarda spam alır. Bazı İnternet kullanıcıları için bu miktarda spam büyük bir hayal kırıklığı kaynağıdır. Diğer İnternet kullanıcıları aldıkları spam miktarına o kadar alıştılar ki, bu e-postaları bile zar zor fark ettiler. Bu senaryoların hiçbiri, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için e-posta pazarlama kampanyalarını kullanan işletme sahipleri için iyi değildir. Bu spam e-postalara sinirlenen internet kullanıcıları sert tepki verebilir ve e-postalarınızı İnternet servis sağlayıcılarına bildirebilir. spam'i fark etmeyen internet kullanıcılarının e-postalarınızı otomatik olarak silmeleri ve gelecekteki e-postaların onlara iletini önlemek için e-posta adresinizi engellemeleri muhtemeldir. 


E-posta dağıtım listenize özellikle dikkat etmek ve yalnızca özellikle ek bilgi isteyen alıcılar dahil olmak üzere, e-postalarınızın spam olarak görüntülenmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Bir e-posta kampanyası düzenlemek amacıyla e-posta adreslerini edinmenin bir yolu, ilgilenen müşterilerden web sitenize kaydolmalarını istemek ve ek bilgiler, reklamlar veya diğer yararlı ipuçları içeren gelecekteki e-postaları almak isteyip istemediklerini belirtmektir. Bu, e-postalarınızın alıcılarının ürünlerinizle ve hizmetlerinizle gerçekten ilgilenmesini ve e-postalarınızı spam olarak görüntüleme olasılığının yüksek olmamasını sağlar. 


E-postalarınızın spam olarak görüntülenmemesini sağlamanın bir başka yolu da alıcılara her e-postayla dağıtım listesinden çıkarılma seçeneği sunmaktır. Bu, alıcılar özellikle bu e-postaları almak istediklerinde bile önemlidir, çünkü fikirlerini istedikleri zaman değiştirme hakkına sahiptirler. E-posta alıcılarına istedikleri zaman kendilerini e-posta dağıtım listesinden çıkarma fırsatı sunmak değerlidir, çünkü alıcıların durumda biraz kontrol sahibi olmalarını sağlar. Bu, alıcıların durum üzerinde hiçbir kontrolleri olmadığını ve spam'in gelen kutularını günlük olarak bombardıman etmesini durdurmanın bir yolu olmadığını hissettiği spam'in tam zıttıdır. 


Son olarak, işletme sahipleri, e-posta dağıtım listesindeki alıcılara gönderdikleri e-postalara kaliteli içerik dahil ederek e-posta pazarlama kampanyalarının spam olarak görüntülenmemesini sağlamaya yardımcı olabilir. Bu, özellik makaleleri, ürün incelemeleri veya bu e-postaları alan herkes tarafından ilginizi çekebilecek bir dizi kısa yararlı ipucu sağlamayı içerebilir. Bu e-postalar yumuşak bir satış aralığı da içerebilir, ancak bu satış aralığı e-postaların odak noktası olmamalıdır. Reklama çok fazla dikkat çekmek, alıcıların e-postanın spam'den başka bir şey olmadığını varsaymaya yol açması muhtemeldir. Buna karşılık, alıcı için yararlı olan kaliteli bilgiler sağlamak ve onları bir satın alma yapmak veya bir ürünün ayrıntılarını araştırmak gibi bir eylem gerçekleştirmeye teşvik etmek, e-postanın çok daha değerli ve spam gibi daha az görünmesini sağlayabilir. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı