Main menu

Pages

E-posta Pazarlaması Çalışmadığında

 

E-posta Pazarlaması Çalışmadığında

E-posta Pazarlaması Çalışmadığındaİster zaten bir e-posta pazarlama kampanyasına dahil olup olmadığınızı veya sadece bir e-posta pazarlama kampanyası başlatma olasılığını düşünüyorsanız, e-posta pazarlamasının her zaman işe yaramadığını not etmek önemlidir. Bu, bazen en iyi çabalarınıza veya bazen de en iyi çabalarınıza rağmen, pazarlama kampanyasının beklediğiniz başarı derecesini üretmeyeceği veya hiç başarı elde edemeyeceği anlamına gelir. Bu başarı yaratamama çeşitli nedenlere neden olabilir. Bu nedenlerden bazıları hedef kitleniz adına ilgi eksikliği, e-posta pazarlama stratejinizin düzgün bir şekilde yürütülmemesi veya stratejinizde kötü planlama olabilir. Bu makalede, e-posta pazarlamanın etkili olmadığı bazı durumlara göz atılacak ve bu durumlarla başa çıkmak için bazı tavsiyeler sunulacaktır.


Öncelikle, hedef kitle üyelerinin ilgisizliğinin neden başarısız bir e-posta pazarlama kampanyasına neden olabileceğini ele alacağız. Bir e-posta pazarlama kampanyasına zaman, enerji ve para yatırmadan önce, pazar araştırması yapmak için bir danışman tutmak faydalı olacaktır. Bu araştırma, hedef kitle için demografi ve bu hedef kitle üyelerinin e-posta pazarlamasına yanıt verme olasılığı hakkında bilgi gibi değerli geri bildirimler sağlamalıdır. Özellikle bu son bilgi, işletme sahibinin e-posta pazarlamasını bir reklam seçeneği olarak takip edip etmemeyi belirlemesine yardımcı olmalıdır. Pazar araştırması, hedef kitlenizin üyelerinin çevrimiçi olarak sunduğunuz ürün veya hizmetleri satın alma olasılığının olmadığını veya hatta bu ürün veya hizmetleri araştırmak için İnternet'i kullanma olasılığının olmadığını gösteriyorsa; bir e-posta pazarlama kampanyasına yatırım yapmaya değmez. Bu pazarlama çabasından küçük bir başarı derecesine sahip olabilirsiniz, ancak bu küçük başarı derecesini elde etmek için gereken zamanı ve çabayı garanti edecek kadar önemli değildir.


Pazarlama kampanyanızın başarısızlığa neden olabileceği e-posta pazarlamasının bir başka yönü de pazarlama planınızı düzgün bir şekilde yürütememektir. Bu önemlidir, çünkü bu adımları düzgün bir şekilde yürütemezseniz, en iyi formüle edilmiş pazarlama stratejisi bile batabilir. Örneğin, e-bültenleri e-posta pazarlama kampanyanızın kritik bir bileşeni olarak kullanmayı planlayabilirsiniz, ancak bu e-bültenler profesyonelce tasarlanmış ve yazılmış gibi görünmüyorsa, sık sık geç geliyorsa ve değerli bilgiler sunmuyorsa, okuyucuların bu e-bültenlere dayanarak ürünlerinize veya hizmetlerinize yatırım yapması olası değildir. E-posta pazarlama kampanyanızın her alanında, e-posta alıcılarınıza sağladığınız bilgilerin bilgilendirici, doğru ve ilginç olduğundan emin olmak için çaba göstermelisiniz. Bu tür bir kopyanın okuyucuların ilgisini çekme olasılığı daha fazladır. 


Son olarak, kötü planlama bir e-posta pazarlama kampanyasının bocalasına neden olabilir. Örneğin, ürünlerinize büyük bir ilgi yaratmayı ve büyük bir ilgi görmeyi umarak e-posta pazarlama kampanyanızın bir bileşenini yayınlarsanız, ürünlerinizi satabilmek için hazırlıklı olmalısınız. Bir pazarlama çabasından geçtikten sonra elinizde yeterli stok olmaması kritik bir hata olabilir, çünkü potansiyel müşteriler ürünleri beklemek zorunda kaldıklarında ilgilerini kaybedebilirler. Bu, sorunlara neden olan kötü planlamanın sadece bir örneğidir, ancak kötü planlama, potansiyel müşterilerin ilginç kaybetmesi, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili karışıklık yaratılması ve hatta potansiyel müşterilerin e-posta pazarlamanız nedeniyle öfkelenmesi de dahil olmak üzere bir dizi farklı soruna neden olabilir.


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı