Main menu

Pages

E-posta Pazarlamanıza Tepki

 E-posta Pazarlamanıza Tepki


E-posta Pazarlamanıza TepkiE-posta pazarlaması aslında çoğu insanın düşündüğünden çok daha etkili olabilir. Birçok işletme sahibi, bir e-posta pazarlama kampanyası düzenlemek için çok fazla zaman, enerji veya para harcamaz, çünkü yanlışlıkla tüm e-posta pazarlamasının spam olarak görüldüğüne inanırlar. Ancak, bu kesinlikle doğru değildir. E-posta yoluyla nasıl pazarlama yapıldığını başarıyla keşfeden işletme sahipleri, bu tür pazarlama ile büyük bir başarının tadını çıkarırlar. Bu makalede, e-posta pazarlamanın nasıl başarılı olabileceği tartışılacak ve e-posta pazarlamanızın nasıl alındığını nasıl belirleyeceğiniz hakkında bilgi verilecektir.


E-posta pazarlama kampanyanıza verilen tepkiyi nasıl belirleyebileceğimizi konuşmadan önce, işletme sahiplerinin başarılı bir e-posta pazarlama kampanyasını nasıl planlayacaklarını ve yürüteceklerini anlamaları önemlidir. Kampanya türünün belki de en önemli unsurlarından biri, pazarlama çabalarınızın alıcılar tarafından spam olarak görülmemesini sağlamaktır. Bunu yapmanın bir yolu, e-posta dağıtım listenizi dikkatlice geliştirmektir. E-posta pazarlama materyallerinizi büyük bir e-posta listesine göndererek muazzam bir kitleye ulaşabilseniz de, bu e-posta listesinin üyelerinin ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenip ilgilenmeyeceği hakkında çok fazla bilginiz olmadığında bu etkili değildir. Büyük bir kitleye ulaşmanın, yüksek hedef kitleye ulaşmaktan daha önemli olmadığını belirtmek önemlidir. 


E-posta pazarlama çabalarınızı ürünlerinize veya hizmetlerinize özel bir ilgisi olmayan milyonlarca alıcıya odaklamak, e-posta pazarlama çabalarınızı ürünlerinizle veya hizmetlerinizle çok ilgilenmesi muhtemel yüzlerce e-posta alıcısına odaklamak kadar etkili değildir. Bunun nedeni, küçük, hedef bir gruptan satış oluşturma olasılığınızın, belirli bir odağı olmayan büyük bir gruptan olma olasılığınızdan çok daha yüksek olmasıdır. 


Artık e-posta pazarlaması ve nasıl etkili olabileceği hakkında biraz bilginiz olduğuna göre, e-posta pazarlama çabalarınızın uzun vadede ne kadar etkili olduğunu nasıl belirleyebileceğinizi merak edebilirsiniz. Bu önemlidir, çünkü çabalarınız sonuç vermiyorsa, bir e-posta pazarlama kampanyasına çok fazla zaman, enerji ve para yatırmaya değmez. Benzer şekilde, e-posta pazarlama kampanyanız yaygın olarak başarılıysa, başarınızı daha da ileriye çıkarmak için ek pazarlama çabaları düzenlemeyi düşünebilirsiniz. Zaten bir otomatik yanıtlayıcı hizmetiniz yoksa www.Automatic-Responder.com öneririz.


Müşteri anketleri, e-posta pazarlama kampanyanıza olan tepkiyi değerlendirmenin en kolay yollarından biridir. Müşteriden bir satın alma işlemi yaparken basit anketler doldurmasını istemek, sorduğunuz sorulara bağlı olarak büyük bir içgörü sağlayabilir. Müşterinin ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında nereden öğrendiği gibi sorular oldukça zararsız görünebilir, ancak bu bilgiler aslında işletme sahibi için oldukça yararlı olabilir. Bir müşterinin sunduğunuz ürün ve hizmetler hakkında nereden bilgi edindiği, pazarlama çabalarınızdan hangisinin en çok ilgi gösterdiği konusunda mükemmel geri bildirim sağlar. Müşterilerin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi e-postalar aracılığıyla öğrendiğini belirten çok fazla yanıt alırsanız, bu e-posta pazarlama kampanyanızın etkili olduğunun iyi bir göstergesidir. 


E-posta pazarlama çabalarınıza verilen tepkiyi değerlendirmenin bir başka popüler yolu, dağıtım listenizin üyelerine yeni bir e-posta yayınladıktan hemen sonra satış oranınızı ve web sitesi trafiğinizi yakından izlemektir. Bu yararlı olabilir, çünkü bir e-posta yayınlandıktan sonra satış veya web sitesi trafiğindeki artış, e-postanın iyi karşılandığının güçlü bir göstergesidir ve alıcıları web sitesini ziyaret etmeye ve alışveriş yapmaya teşvik eder. Ancak, bu değerlendirme yöntemi için bir uyarı vardır. Aynı anda birden fazla pazarlama çabası yapıldıysa, e-postaların web sitesi trafiğinde ve satışlarında artışa neden olup olmadığını belirlemek oldukça zor olabilir. Örneğin, bir banner reklamı başlatırken aynı anda bir e-posta yayınlarsanız, hangisinin daha etkili olduğunu ve satış ve trafikteki artışı yönlendirdiğinizi belirleyemezsiniz. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı