Main menu

Pages

E-posta Pazarlamanız İçin Doğru İçerik

 E-posta Pazarlamanız İçin Doğru İçerik

E-posta Pazarlamanız İçin Doğru İçerik


E-posta pazarlaması, alıcıları web sitenizi satın almaya veya ziyaret etmeye teşvik etmek için e-posta reklamlarını büyük bir dağıtım listesine göndermeyi, bir e-bülten yayınlamayı ve dağıtmayı ve yumuşak bir satış yaklaşımıyla bilgilendirici e-postalar göndermeyi içerebilir. Bu e-posta pazarlama tekniklerinden birini veya tümlerini kullanmayı tercih edin, belirli bir ikilemle karşı karşıya kalacaksınız ve bu e-postalarda görünecek içeriği yazmaktır. Bu kritik öneme sahiptir, çünkü bu e-postalar potansiyel müşterilerin ürünleriniz ve hizmetleriniz için aldığı ilk gösterim olabilir. Üstün içerik, potansiyel müşterilere ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın alma olasılığını daha yüksek hale getirebilecek iyi bir ilk izlenim verecektir. Bu makalede, e-posta pazarlama kampanyanızda kullandığınız içeriğin maksimum faydayı elde etmesini sağlamak için kanıtlanmış bazı teknikler tartışılacaktır. 


E-posta pazarlama kampanyanızda size yardımcı olması için profesyonel bir yazar tutmanın önemi yeterince vurgulanamaz. Kampanyanızın başarısı için en kritik unsurlardan biridir. İyi bir yazar olabilirsiniz veya e-posta pazarlamanız için içerik oluşturmak için iyi bir iş çıkarabileceğini düşündüğünüz bir personeliniz olabilir, ancak siz veya personeliniz ticaret yoluyla profesyonel bir yazar olmadıkça, işin kalitesi muhtemelen bir profesyonelin üretebileceği kalitede olmayacaktır. Bu, özellikle rakipleriniz içeriklerini oluşturmak için yazarları işe alıyorsa çok zarar verici olabilir. E-postalarınız büyük olasılıkla profesyoneller tarafından yazılan e-postalar kadar olumlu görüntülenmeyecektir.


E-posta pazarlama çabalarınıza eklemeye karar verdiğiniz içerik büyük ölçüde kişisel tercih meselesidir, ancak geleneksel olarak diğerlerinden daha başarılı olan bazı yöntemler vardır. Etkili olabilecek içerik türü genellikle bilgilendirici makaleler, kısa yararlı ipuçları, ilgili web sitelerine bağlantılar, tamamlayıcı ürünler için reklam ve hatta e-posta alıcılarını web sitenizi satın almaya veya ziyaret etmeye ikna etmek için bazı ince reklam biçimlerini içerir. 


E-posta dağıtım listenizin üyelerinin ilgisini çekebilecek tam uzunlukta içgörülü makaleler, e-posta pazarlama kampanyanız için mükemmel bir fikirdir. Bu makaleler iyi bir fikirdir, çünkü muhtemelen e-postanızın alıcılarının takdir edeceği bilgileri içerecektir. Ayrıca, bu makaleler size ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkındaki bilgileri e-postanın kopyasına ekleme fırsatı verir. Bu, alıcıları bir ürün veya hizmet satın almaya veya alıcıdan gerçekten istemeden web sitesini ziyaret etmeye teşvik ettiğinde ince bir reklam biçimi olabilir. 


Kısa ürün incelemeleri, e-posta pazarlama kampanyanıza eklediğinizde de çok yararlı ve yararlı olabilir. Bu incelemeler, özellikle incelemeler sunduğunuz ürünlere odaklandığında ve bu ürünler için olumlu yorumlar sağladığında büyük dikkat çekmeye yardımcı olabilir. Bu tür bilgiler ya doğası gereği öznel olabilir ya da sadece ürünlerin özelliklerini belirterek ve ürünlerin görüşlerinin aksine diğer somut bilgi parçalarını sunarak objektif kalabilir. 


Reklamcılık genellikle bir e-posta pazarlama kampanyasının oldukça önemli bir parçasıdır. Bu reklam doğası gereği doğrudan veya dolaylı olabilir. Doğrudan reklamcılık, web sitesi ziyaretçilerini web sitenize veya bir sponsorun web sitesine ulaşmak için bağlantıya tıklamaya teşvik eden banner reklamlar veya diğer grafik reklamlar içerebilir. Dolaylı reklamcılık, ziyaretçileri web sitenizi satın almaya veya ziyaret etmeye teşvik eden öne çıkan makalelerin kopyasındaki içerik için geçerli olabilir. Bir e-posta pazarlama kampanyasındaki dolaylı pazarlama genellikle sunduğunuz ürün veya hizmetleri desteklerken, doğrudan pazarlama büyük olasılıkla e-postada reklam alanı almak için ödeme yapan sponsorlar tarafından sunulan ürün ve hizmetleri teşvik edecektir. E-posta alıcıları genellikle bu grafiklerin bir reklamın parçası olduğunun farkındadır ve sunulan ürünlere veya hizmetlere ilgi duyduklarında bu bağlantılara tıklamayı seçerler. 


reactions

Yorumlar

İçindekiler Tablosu Başlığı